Hizmetler

Sedef Boya

Sedef Boya Nedir?

Sedef boya, desenler ile oluşturulan dekoratif bir boya uygulamasıdır. Sedef boya kokusuz ve özel su bazlı bir boya türüdür.

Genel olarak dekoratif duvarlar oluşturmak için kullanılan bu boya badana türü evlerini güzelleştirmek isteyenler için yüzlerce desen imkanı vermektedir. Diğer dekoratif italyan boya, efekt boya, desenli boya uygulamalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Sedef Boya Fiyatları

Sedef boya uygulaması Uzmanlık gerektirdiği için normal boya badana çalışmalarından ücret olarak üsttedir. Ustaların iş yükü ve Uzmanlığı arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Normal boya badana uygulamalarında 1 günde boyanması istenirken, sedef boya çalışmalarında bu süre artmaktadır, dolayısıyla ev sahibinin de işin zorluğunun farkında olarak sabırlı olması son derece önemlidir.

Sedef Boya özel yapısı gereği fiyat olarak diğer boyalardan daha pahalıdır. Sedef boya fiyatları hem işçilik hem de boya fiyatlarının yüksek olması nedeniyle normal boya badana, boya dekorasyon uygulamasından daha maliyetli ve fiyatı yüksek bir uygulamadır. Sedef Boyama ve Sedef Boya fiyatları konusunda İç Mimar ve Dekorasyon Uzmanlarımızdan bilgi almak için hemen arayın. Altın Dekorasyon 0555 026 2222

 

Sedef Boya Nasıl Yapılır?

Sedef boya uygulaması uzmanlık isteyen boya badana çalışmalarından biridir. Bu tür boya badana ihtiyaçlarının tam olarak karşılanması ve istenilen sonuçların verilmesi için de kesinlikle işin uzmanı profesyonel ustalar ile çalışmayı gerektirir.

Sedef boya uygulamadan önce yüzeyin kesinlikle temizlenmesi gerekir. Temiz yüzeylere her daim boya badana çok daha iyi bir şekilde uygulanır. Yüzey tam anlamı ile temizlendikten sonra istenilen renklerde su bazlı boya uygulanması gerekir. Sedef boya bu şekilde uygulandığında çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

Duvarları boya badana yaptıktan sonra sıra sedef boyayı uygulamaya gelir. Bu tür uygulamaların tam olarak yapılması için sedef kalıbı oluşturulması gerekir. Kalıp hazırlandıktan sonra ise alçıpan gibi yerlerde nasıl çalıştığına daire örneklemeler yapmak faydalı olacaktır. Sedef boya yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamaya başlandığında duvara yukarıdan aşağıya doğru hiç kaldırmadan çalışılmasıdır. Burada ustaların kabiliyetinin yanında dikkatlerinin de üst düzeyde olması gerekir. Desenlerin aynı hizada başlamasına ve düzenin bozulmamasına da Ustanın ayrıca dikkat etmesi gerekir, burada gerekirse işaretlemeler ile çalışmanın mükemmel hale getirilmesi sağlanmalıdır.

|